Україна сьогодні

Невже російська агентура впливу знову в дії?

Нещодавно увесь український інформаційний простір заполонив матеріал про, нібито, наміри Президента України звільнити близького до нього очільника СБУ Баканова, який був публічно спростований самим Зеленським.

Усі звинувачення у бік головного спецслужбіста країни, а це питання здачі деякими зрадниками з СБУ Херсону, питання до спецслужбівців по Харкову та Чернігову, ну і звісно ж втеча ряду високопосадовців типу Наумова, є серйозними та потребують ретельної перевірки з боку відповідних органів та Офісу Президента.

Матеріали цих перевірок мають бути оприлюдненні найближчим часом, за результатами яких стануть зрозумілі прорахунки з боку керівництва або співробітників Контори.  Питання в тому хто є джерелом та ініціатором поширення інформації про цей можливий конфлікт. Мова не про американського журналіста Кристофера Міллера, який відомий в міжнародній та українській журналістській тусовці як типовий фрілансер, мисливець за інформацією, на яку є фінансовий запит.  Усі розуміють, що навряд «чотири чиновники з орбіти Президента України та один західний дипломат, який керував раніше реформу СБУ» мали змогу повідомити про прорахунки керівництва СБУ та, нібито, конфлікт з ОП саме американцю Міллеру. Фактичним джерелом вказаного скандального матеріалу, а про зраду в Херсоні та втечу Наумова впринципі ніхто з керівництва СБУ та ОП таємницю не робив, міг виступити славнозвісний футуролог та колишній радник Президента Ігор Новіков та його негласний координатор від російського ГРУ Костянтин Килимник. Нагадаємо, що саме американське відомство назвало Килимника відомим агентом російської розвідки, «який втілював операції з впливу від імені Манафорта та Трампа».

За інформацією Мінфіну США, Килимник також: «намагався допомогти колишньому президенту України Віктору Януковичу, який перебуває під санкціями»; «намагався просувати інформацію, що Україна, а не Росія втручалася у вибори США 2016 року»; «за вказівкою Януковича, прагнув втілити план із повернення останнього до влади в Україні». ФБР пропонувало винагороду обсягом до чверті мільйона доларів за інформацію, що призведе до арешту Килимника. Доречи, у 2019 році саме Міллер першим взяв інтерв’ю у Костянтина Килимника телефоном, коли в американських ЗМІ був великий запит на його пошук. І після цього почав постійно працювати на Buzzfeednews.

В основному на тему Трампа, Манафорта, Джуліані, батька та сина Байденів і всього пов’язаного з цим скандалом. Тому що це теж було затребуване та монетизувалося. А вже 30 квітня 2021 року Міллер у виданні  Buzzfeed опублікував стенограму телефонної розмови Руді Джуліані та Андрія Єрмака від 22 липня 2019 року (https://www.buzzfeednews.com/article/christopherm51/rudy-giuliani-ukraine-phone-call-transcript), яку йому надав тоді Новіков за вказівки Килимника.

В будь якому випадку, якщо є вина – то мають і бути покарані. Але не хотілось би наразі, під час війни з росією, відчувати, що її агентура впливу й досі може якось впливати на внутрішні процеси в нашій державі як нового кандидата на вступ до ЄС.

Джерело: