Гроші не пахнуть: оборонний завод в Україні вляпався в скандал з махінаціями на мільйони

12.10.2018

Чиновників ДП ”Миколаївський бронетанковий завод” підозрюють в махінаціях з бюджетними коштами на суму в 4,15 млн, передає Politeka з посиланням на Наші гроші.

Про це йдеться в рішенні районного суду Миколаєва, куди звернувся слідчий з клопотанням в рамках кримінального провадження, зареєстрованого 07.08.2018 року.

Виходячи з матеріалів справи відомо, що для здійснення замовлення від Міноборони “МБТЗ” вирішив укласти контракт з “Укравто Конверсія” щодо поставок шести двигунів на суму в 5,18 млн. На початку поточного року завод перерахував 80% авансу за двигуни (4,15 млн), а решту коштів необхідно було доплатити через п’ять днів після прийому товару.

мбтз

Фірма, з якою був укладений контракт, так і не виконала зобов’язання, а завод не почав судитися з керівництвом за повернення авансу.

Слідству також вдалося встановити, що тільки через два місяці після закінчення строків поставки компанія нібито поставила заводу двигуни, але вони були відправлені фірмі назад через невідповідність вимогам. Дані операції не були підтверджені накладними, документами контролю “МБТЗ” і бухгалтерським обліком.

Завідуюча складом в спілкуванні зі слідчим пояснила, що отримала вказівку від директора заводу і на початку літа підготувала 12 ящиків з логотипом “Iveco”, в які потім робочі вантажили предмети, відповідні по вазі за необхідне двигунів. Пізніше ящики були закриті, опломбовані і відправлені на склад. Через певний час керівництво заводу продемонструвало ці ящики представнику “Укроборонпрому” як доказ проведення операції.

Під час судового засідання слідчий просив заарештувати порожні ящики, виявлені на заводі, і суд задовольнив це прохання. Відзначається, що раніше “МБТЗ” керував херсонець Микола Кастрін, а фірма “Укравто Конверсія” записана на Ігоря Фесенка.

мбтз

Раніше ми писали про зухвалу схемою контрабанди за участю українських поліцейських і прикордонників. Про це повідомив журналіст Олександр Дубинський.

Поки на західних постах “щимят” піджаків і потрошать легальні вантажі, які поліція примушує просто на трасі вивантажувати і перераховувати, повні фури з сірим товаром летять через пости вже навіть не за підробленими документами, а просто як порожні. Митниця їх мовчки пропускає, а поліція, просто не помічає.

 

Читайте також