Коли максимально впаде гривня: названі місяці

10.10.2018

Найскладнішими місяцями для гривні стануть січень і лютий 2019 року, хоча падіння почнеться ще з грудня, пише Politeka.

Будь-яка девальвація має періоди падіння і періоди зростання курсу – і на даний момент гривня демонструє стабілізацію котирувань. Проте хороші часи для української нацвалюти не триватимуть довго, запевнив фінансовий експерт Олексій Кущ.

“Те, що девальвація гривні продовжиться, не викликає сумнівів”, – розповів Кущ.

За найсприятливішим прогнозами, гривня в цей період – січень і лютий 2019 року, буде коштувати 29,5 грн / $.

“Це якщо не підключаться ніякі несприятливі фактори – як то відмова МВФ від подальшої фінансової підтримки України або просідання сировинних ринків через санкції США проти Китаю”, – уточнив фінансовий аналітик.

Якщо ж втрутяться негативні фактори, то в цьому випадку НБУ і Мінфін розглядають курс гривні до долара навіть на рівні 40 грн / $ і 36 грн / $ відповідно. Правда, це – максимальна глибина падіння гривні, уточнив Кущ, гірше бути не повинно, не в найближчому році, принаймні.

“Чому у нас зараз все так відносно добре з курсом? Просто ситуація на ринках стабільна (маються на увазі ціни на зерно і метал), банківський сектор завдяки жорсткому нагляду регулятора на курс не тисне, різких виплат Держказначейства з відшкодування ПДВ (що також могло б спровокувати попит на валюту – ред.) теж немає. Звідси і відсутність різких валютних стрибків “, – пояснив експерт.

В Україні вперше за кілька місяців зросли споживчі ціни

Так, ще в липні споживчі ціни в Україні знизилися на 0,7%. У серпні вони залишилися без змін.

Але вже у вересні зростання склало 1,9%, а з початку року інфляція становить уже 5,6%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

До того ж, у вересні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,6%.

Найбільше у вересні, по відношенню до серпня, подорожчали яйця – на 14,1%. На рівні 1-3% зросли ціни на хліб, сало, продукти переробки зернових, м’ясо і м’ясопродукти, молоко і молочні продукти, макаронні вироби, рис, масло.

Дешевше ж у вересні стали фрукти, овочі і цукор. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%.

На 8,6% за місяць подорожчали також одяг і взуття.

Ріст тарифів на комуналку за місяць склав 0,2%. Це відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 1,1%, каналізацію – на 0,9%.

А ціни на транспорт в цілому підвищилися на 2,8%, в основному це викликано подорожчанням палива та мастил на 5,4%.

У річному вимірі (вересень-2018 до вересня-2017) інфляція трохи сповільнилася – до 8,9% в порівнянні з 9% за підсумками серпня.

Базова інфляція у вересні-2018 також склала 1,9% після 0,1% в серпні, а за підсумками дев’яти місяців вона досягла 5,5%. У річному вимірі базова інфляція залишилася на рівні 8,7%.

Читайте також