Порошенко провів зустріч з частиною ієрархів УПЦ МП: стали відомі деталі

14.11.2018

Радник президента і директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко розповів деталі зустрічі Порошенка з частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), яка відбулася в закритому режимі в Українському домі. Про це повідомляє “Укрінформ” , передає “Сьогодні” .

“Прибули на зустріч представники того крила УПЦ МП, в якому якраз схвально ставляться до ідеї Української автокефальної православної церкви, планують спільно йти на об’єднавчий собор і творити спільно цю церкву”, – сказав Павленко.

Він не назвав імена представників, тому що вони говорили про “шалений тиск на них”.

“Це мала бути зустріч з усім єпископатом, з усіма архієреями УПЦ МП для того, щоб можна було проінформувати про ті зустрічі, які відбувалися в Константинополі, про угоду, яка була підписана з Вселенським патріархом, зняти можливо всі питання, які накопичилися у архієреїв, зокрема щодо того, що процес створення Єдиної помісної православної церкви буде добровільним, мирним, держава всіма силами протидіятиме провокаціям і спробам розхитати цей мир”, – розповів радник.

Водночас, з його слів, після ситуації, що склалася з проведенням зустрічі, “закрадається підозра, що ті, хто не хотів такої зустрічі, – або звіряли годинники з Москвою, або отримували звідти інструкції”.

Нагадаємо, що 13 листопада на Соборі УПЦ МП оголосили про те, що вона не має наміру приєднуватися до єдиної Української помісної православної церкви після завершення процесу надання автокефалії.

Крім того, УПЦ МП заявила про розрив відносин з Константинополем через надання Україні автокефалії.

Як уже повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив позитивне рішення щодо Української церкви.

Читайте також