Такого в Україні не виробляють: стало відомо, що злетіло у повітря на складах під Ічнею

10.10.2018

На військових складах в Ічнянському районі Чернігівської області вибухнули боєприпаси, які Україна не виробляє. З такою заявою виступив народний депутат і радник глави МВС Антон Геращенко в ефірі телеканалу “Прямий” , пише “Знай.ua” .

Геращенко розповів, що саме на цьому складі зберігались надважливі для України боєприпаси для артилерії, зокрема і для градів. Він також додав, що ці снаряди в Україні не вироблються, через що їх доведеться закуповувати в інших держав за неймовірні гроші.

“Трагедія в тому, що Україна в черговий раз втратить боєприпаси, стратегічний запас, який коштує сотні мільйонів доларів і який в Україні не виробляють. Там зараз вибухають дефіцитні снаряди для 122 мм гаубиць, снаряди для реактивних систем” Град “- це те, що в Україні не проводиться”, – сказав Геращенко.
Крім того він розповів, що частина боєприпасів зберігалась просто неба, що заборонено посадовими інструкціями. Геращенко також додав, що президент Петро Порошенко після чергового вибуху на складах боєприпасів повинен дати оцінку якості роботи співробітників Генштабу ЗСУ та “зробити кадрові висновки”.

Разом з тим варто відзначити, що нова масштабна пожежа сталася на військовому складі: в ніч з понеділка на вівторок 9 жовтня у Чернігівській області неподалік від міста Ічня зайнявся один з найбільших арсеналів Міністерства оборони. Протягом усього ранку щосекунди там було чутно два-три вибухи, трохи згодом інтенсивність знизилася.

Починаючи з 2014 року, це вже четверта масштабна пожежа на складах ЗСУ, а що стосується менших епізодів загоряння – їх безліч. Що, коли и чому горіло за останні чотири роки, давайте згадаємо разом.

26 вересня 2017 року: Калинівка (Вінницька область)

На 48-у арсеналі Збройних сил біля Калинівки зберігалося близько 180 тисяч тонн боєприпасів, зокрема ракети до “Градів”, “Смерчів” і “Точок-У”, а також танкові снаряди.

Приблизні підрахунки показали, что пожежа знищила близько 32 тис. тонн. Із навколишніх сіл евакуювали кілька десятків мешканців. Декілька людей отримали травми, проте обійшлося без смертей. Тисячі житлових будинків серйозно постраждали того дня, більше десяти вогонь зруйнував повністю.

Серед версій причин пожежі називалася диверсія з боку російських спецслужб (за допомогою безпілотників чи через закладення детонатору на території складів).

У результаті штраф виписали начальнику режимної служби складу за недбалість. Штраф у розмірі 2465 гривень.

Читайте також