Томос навіть не обговорюється: українцям розкрили очі на “зраду”

10.10.2018

Питання надання Томосу Вселенський патріарх порушить тільки після того, як экзархи нададуть звіт щодо візиту до Києва. Вони прибудуть до Стамбула і в середу, 10 жовтня, тільки тоді животрепетна тема підніметься. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Євстратій Зоря – пресс-секретар Української православної церкви Київського патріархату, пише “Знай.uа” .

“Завтра (10.10) звітуватимуть, тільки після цього можливе обговорення питання Томосу. Тому повідомлення, ніби “Томос вже є” – не відповідають дійсності, а інформаційно – шкідливі, тому що після хвилі “перемоги” піде хвиля “зради”, коли виявиться, що питання Синод ще не обговорював”, – написав він.

У свою чергу глава Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко зазначив, що лише офіційні заяви Вселенського патріарха є надійним джерелом інформаії стосовно надання автокефалії українській православній церкві, ніхто інший цими даними не володіє, навіть якщо пише дуже переконливо.

“Ніякі інші джерела або “джерела”, під якими абревіатурами вони б не подавалися – інформації не мають, і тому не можуть повідомити”, – пише Павленко у своєму Facebook.

Нагадаємо, у неділю, 23 вересня, вселенський патріарх Варфоломій під час Божественної літургії у Церкві св. Фоки в Стамбулі розповів, що відправив повідомлення всім сторонам про те, що Україна отримає автокефалію, оскільки це її право.

Як писав раніше “Знай.uа”, колишній посол США в Україні Джон Гербст засумнівався щодо розумових здібностей скандального українського ведучого Юрія Кота, більш відомого як “голос Антимайдана”. Гербст і Кіт обговорювали надання Україні Томосу, проти якого Росія активно протестує вже який місяць.

Читайте також