Це рестрикції, а не санкції: у Путіна відреагували на нове покарання від США

14.11.2018

У Кремлі заявили, що не визнають нові санкції США проти Росії, називають їх рестрикціями і не беруться пророкувати, яких обмежувальних заходів чекати від американців. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає “Сьогодні” .

Він вважає, що правильніше називати обмежувальні заходи США не санкціями, а рестрикціями.

“Що це будуть за санкції – важко сказати. Чи приведуть вони до подальшого ускладнення ситуації з російсько-американськими відносинами? Відповідь однозначна: звичайно, приведуть. Санкції – це те, що відповідає міжнародному праву. В даному випадку ми не визнаємо ці односторонні обмеження [ Заходу щодо РФ] як законні санкції, ми вважаємо їх незаконними. Тому, напевно, більш правильно вживати слова “обмеження” або “рестрикції”, а не санкції”, – заявив Пєсков.

Спікер Кремля зазначає, що зараз складно спрогнозувати, якими будуть нові обмежувальні заходи США проти Росії, вказавши на непередбачуваність Америки.

“Те, що Америка стала останнім часом непередбачуваною, теж ні для кого не секрет, про це все вже говорять абсолютно відкрито, тому що ця непередбачуваність у виконанні такої найбільшої країни, найпотужнішої економіки світу – звичайно, це предмет для глибокої стурбованості всіх”, – додав Пєсков.

Нагадаємо, що 8 листопада Міністерство фінансів США розширило санкції проти РФ в зв’язку з анексією Криму та агресією на Донбасі. У список санкцій внесли кримського співробітника Федеральної служби безпеки РФ Андрія Сушко, заступника голови “МГБ ЛНР” Олександра Басова, колишнього командувача ракетними військами і артилерією РФ Володимира Зарицького, вісім компаній з окупованого Криму і “МДБ ЛНР”.

Тим часом Москва не буде витрачати час на аналіз нових антиросійських санкцій з огляду на їх недієвість. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. “Ніякі зовнішні впливи або наскоки на цей курс не впливають. Ці американські кроки настільки незначні, безпідставні і безсилі за своєю суттю, що витрачати зараз зусилля і час на їх аналіз було б з нашого боку контрпродуктивно”.

Відзначається, що США запустили механізм розгляду пакету заходів проти Росії, що отримав неофіційну назву “драконівські санкції”. Як пояснили юристи міжнародної юридичної компанії Debevoise & Plimpton, другий етап санкцій по “справі Скрипалів” може сильно вдарити по російському бізнесу. Справа в тому, що формулювання другого санкційного пакета юридично поставлять Росію в положення “країни під санкціями” – що відіб’ється на тому, які вимоги мають право висувати закордонні кредитори. Так, наприклад, стане правомірною вимога кредитора про дострокове погашення зобов’язань російського бізнесу.

Читайте також інтерв’ю сайту “Сегодня” американського політтехнолога і політичного експерта, кандидата наук в галузі політології Джейсона Смарта. На його думку, Трамп зрозумів, що поліпшувати відносини з Росією нереально.

Читайте також