Українці більше не вигідні: Польща знайшла ще дешевшу робочу силу

12.10.2018

Експерти заявляють про різке збільшення кількості заробітчан у сусідній Польщі. Однак справа тепер не лише в українцях, пише “Знай.ua” .

Слідом за українськими заробітчанами, що вже давно облюбували Польщу, в цю країну потягнулися і наші сусіди – білоруси.

У минулі роки вони активно їздили на заробітки в Росію, однак після обвалу курсу рубля стали швидко переорієнтуватися на більш стабільні валюти і заробітки.

З 2015 по 2017 рік кількість робочих віз до Польщі, виданих білорусам, зросла одразу в 7 разів – до 35 тисяч. А число працевлаштованих за спрощеним порядком взагалі вражає. Експерти розповідають, що кількість білоруських заробітчан у Польщі зросла з 4 тисяч чоловік в 2014 році до 58 тис. у 2017-му.

Як і українці, трудові мігранти з Білорусії зазвичай працюють у будівельній галузі або на фермах. Як правило, в Гданську, Варшаві чи Познані. Білоруських жінок на заробітках поки небагато, однак, за останнім прогнозом представника Фонду ім. Стефана Баторія Кшиштофа Мрозеком, їх число буде поступово рости.

При цьому очікується збільшення кількості молоді, яка зараз отримує кваліфікацію, і може у перспективі залишитися в Польщі. Станом на сьогодні там вже вчиться 5 тисяч білоруських студентів.

До слова, польські фінансисти неодноразово наголошували на позитивному впливу українських заробітчан на економіку країни.

Однак самій Україні від цього, звісно ж, не легше – окрім демографічної кризи та втрати величезної кількості робочої сили, наша держава усе більше втрачає імідж комфортної для проживання та працевлаштування країни.

Читайте також