В українському місті зріє гнійник чергової “республіки”, ми його втрачаємо

12.10.2018

У Одесі, де останнім часом почастішали жорсткі атаки на проукраїнських активістів, активно зростають сепаратистські настрої. У місті події нагадують ситуацію з Донецьком і Луганськом, до того, як туди прийшли путінські бойовики, передає портал “Знай.uа” .

Про ці тривожні “ноти” говорять дані соцопитувань. Так, директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна заявила, що Одеса являє собою досить небезпечний регіон.

Коментуючи ситуацію з частими нападами на проукраїнських активістів, соціолог розповіла, що це, зокрема, пов’язано з децентралізацією та перерозподілом фінансових потоків, на які намагається присісти місцева мафія.

“Децентралізація — це дуже важлива реформа і, можливо, одна з найуспішніших в Україні. Вона переміщує фінанси, відповідальність на місця і дає громадам можливість вирішувати свої проблеми. Але в ній криється і небезпека створення таких собі місцевих фінансово-економіко-кримінальних кланів”, — говорить Ірина Бекешкіна та додає, що попередити це повинні правоохоронні органи: “Але якщо вони входять в цей “спрут”, ситуація стає особливо небезпечною. І саме тому в Одеській області відбуваються такі розбірки з активістами, що протистоять мафії”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупант з “ДНР” Олександр Ходаковський, який раніше був так званим “керівником міністерства безпеки ДНР” тепер бере участь у “виборах” самопроголошеної республіки. Він розповів, що настрої в регіоні змінюються. Ходаковський розповідає, що зараз у ОРДЛО постійно звучать заклики про повернення до складу України.

Варто нагадати, що в Одесі фанати “російського світу” влаштували провокацію. Жителі міста помітили електроопору, пофарбовану у кольори російського прапору, на якому написані украинофобні написи. Про це повідомила в соцмережах дружка Софія Маркіна. Провокаційну електроопору помітили неподалік від верхньої станції канатної дороги, близько Удельного провулку.

Читайте також