Україна сьогодні

Варфоломій хоче призначити в Україну свого ставленика. Філарет відмовився

«Вселенський Патріархат готовий дати томос про автокефалію тільки в руки своєму ставленику. Щоб уникнути ексцесів Патріарха Філарета змусили не бути присутнім на Об’єднавчому Соборі. Розповідаючи про приїзд 15 листопада в Київ митрополита Гальського Еммануїла, сайт “ТСН” наводить безліч подробиць про хід підготовки до об’єднавчого Собору, на якому головуватиме митрополит Еммануїл, а також про позиції учасників цього процесу. При цьому для тих, хто поділяє прагнення нашої церкви до незалежності, багато з цього є досить тривожним. Зокрема, в новині говорилося про те, що Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет висловив письмову згоду на вимоги Патріарха Вафроломея не брати участь у виборах глави Української Православної Церкви », про це пише видання ЗНАЙ..

Видання стверджує, що друга в православному світі за кількістю віруючих, Українська Церква стане залежною архієпископією, на зразок нечисленної Православної церкви Чеських земель і Словаччини. Вона буде жити не за своїм статутом, а по тому, що підготують їй експерти Константинополя. Томос буде містити ряд обмежень і як і раніше не забезпечить нам всієї повноти прав, властивих автокефальної церкви.

Так, обдарування Константинополем Томосу про автокефалію Православної церкви Чеських земель і Словаччини не заважає Вселенському Патріарху призначати і знімати її предстоятелів, влаштовувати їм публічні прочуханки і втручатися у внутрішні справи цієї церкви. Таким чином, йдеться в матеріалами, не має значення, хто з ставлеників Вселенської Патріархії займе цей пост, архієпископ Тельміський Іов (Геча) або архієпископ Памфільский Данило (Зелінський). Завданням маріонеткового предстоятеля стане не зміцнити єдність української помісної церкви, а закріпити контроль Фанара над новою територією, а також отримати від держави мільйонне фінансування і більше 20 ставропігій, тобто ті об’єкти нерухомості, які були так легко обіцяні Константинополю нашим Гарантом. В Константинополі абсолютно правильно розсудили, що з цим завданням впорається тільки ставленик Фанара.

Тим більше, що домовленості з президентом Порошенком – переважно особисті, і щоб уникнути сюрпризів треба встигнути прийняти майно до березня 2019 року. З огляду на фінансове становище Вселенського Патріархату, пропажу десятків мільйонів доларів в Американської архієпископії, прихід Константинополя в Україну виявився дуже доречним.

В цьому відношенні обіцянку Порошенка передати в користування Вселенського патріархату наші історичні та культурні пам’ятки представляється великою послугою Фанару. Та ж Києво-Печерська Лавра, наприклад, теж була ставропігією. З іншого боку, якщо вже повернення ставропігій – одне з прописаних в томосі умов, не повернути будь-яку з них – значить дати Фанару привід для скасування автокефалії.