Війна на Донбасі: чому виникла нова загроза загострення бойових дій

08.11.2018

Ризики використання Росією своїх збройних сил в рамках військової гібридної агресії РФ проти України на сьогоднішній день підвищуються через новий виток протистояння між Києвом і Москвою. Цю інформацію сайту “Сегодня” підтвердив координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець, коментуючи дані Міноборони України про те, що біля кордонів України і на окупованих територіях стоїть потужне військо Росії, яке добре укомплектоване і готово до виконання завдань у складі 29 батальйонних тактичних груп.

“Після того, як в Росії висловили готовність визнати “вибори” в ОРДЛО, що фактично призводить до кінця Мінські угоди, така ймовірність зростає. Можливі провокації на лінії фронту, можуть використовуватися також диверсійні групи РФ на підконтрольній Україні території, в українському тилу. Режим у нас цьому сприяє, через кордон проникати вони можуть. Ризики використання збройних сил РФ зберігаються вздовж усього кордону, де стикається Україна і Росія”, – пояснив військовий експерт.

Раніше заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант Анатолій Петренко заявляв, що Кремль кидає в бій проти України не тільки регулярну армію, а й спецслужби.

“Вже п’ятий рік поспіль Росія продовжує вести проти України агресивну війну, застосовуючи при цьому як регулярні військові сили і засоби, так і весь арсенал сил спеціальних операцій і спеціальних служб для ведення прихованої розвідувально-підривної діяльності. І аналіз ситуації, що складається, поки свідчить про те, що військова складова гібридної війни не зменшується”, – аргументував він.

У той же час, як розповідав раніше міністр оборони Степан Полторак, у Росії немає сил для масштабного вторгнення в Україну. Він вважає, що росіяни можуть зібрати необхідну армію за кілька тижнів. За його словами, біля кордонів з Україною РФ зосередила 900 танків, близько 80 тисяч солдатів і багато артилерії.

Також нагадаємо, що на початку вересня-2018 командувач операцією Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що Україна готова відбити наступ Росії, у якої понад 400 танків на Донбасі, що навіть більше, ніж у Великобританії.

Читайте також