Україна сьогодні

Звалище для сміття з Європи: всі підводні камені закону про євробляхи

Закони по евробляхам, які були прийняті Верховною Радою, грають на руку Європейському Союзу. Подібну думку озвучив гендиректор Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко, передає Politeka.

За його словами, нові закони дозволяють ввозити в Україну “будь-які розвалюхи, які димлять”, але все одно існує заборона на ввезення нових автомобілів нижче Євро 5.

“Через ці рішення Україна перетвориться на звалище, куди будуть привозити старі машини з Європи. І я кажу про повний гнилий автошрот, який вже не їздить. Це сміття на евакуаторах в Україну будуть ввозити наші “бізнесмени”, отримуючи при цьому по 200-1000 євро повернення від Європейського Союзу в якості виплати за вивезення шроту”, – заявив він.

Назаренко також упевнений, що у європейських автозаводів з’явиться додатковий ринок, на який можна сплавити старі автомобілі (при забороні в Україні нижче Євро 5). Що стосується організаторів бізнесу з ввезення та продажу “евроблях”, то для них ці закони – 100% негатив.

“Звичайні бляхери тепер почнуть масово оформляти автомобілі, а організатори великого бізнесу позбавлятися основного заробітку. Хто їм буде давати по 900-1500 євро за ввезення блях через верблюда або по 200 євро за перезаїзд”, якщо можна буде легально розмитнити авто навіть євро 0. Швидше за все, вони тепер займуться лобіюванням скасування цих законів”, – зазначив Назаренко.

Крім цього, експерт зазначив, що нові закони для простих бляхерів є перемогою.

“Тепер українці зможуть розмитнити будь-яку бляху зі зниженими акцизами. Крім цього, є знижка на 50% в перші 90 днів, що дозволить заощадити власникам автомобілів”, – підсумував він.

Як передавала Politeka, 8 листопада, український парламент прийняв в цілому законопроект №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів». За відповідний законопроект проголосували 250 народних депутатів.

У документі сказано, що відтепер базові ставки акцизного податку для авто складуть від €50 до понад €100 в залежності від об’єму двигуна. Як зазначила глава профільного комітету Ради Ніна Южаніна, затверджені Парламентом акцизи не перевищать 400 євро.