Нелегальне повернення Саакашвілі – провокація, яка загострить грузино-українські відносини

06.10.2021

Нелегальне повернення екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі на Батьківщину – провокація, яка може призвести до загострення грузино-українських відносин. 

Про це у своєму блозі написав український журналіст Андрій Бровко, передає Корреспондент.net.

Крім того, як зазначив журналіст, висловлювання української влади про повернення Саакашвілі – необдумані.

За словами Бровка, українська влада не зробила нічого, щоб запобігти провокаційним діям Саакашвілі, а навпаки – «атакувала» Тбілісі незаслуженою та образливою критикою.

«Нелегальним шляхом, Саакашвілі грубо порушивши державні кордони і законодавство обох країн (як України, так і Грузії), він все одно повернувся до Грузії, в Тбілісі. Це не пройшло повз увагу грузинських правоохоронців і їм нічого не залишалося, як затримати Саакашвілі на законних підставах.

Відразу ж після розголосу цього факту, поки офіційний Тбілісі готувався повідомити Києву про затримання громадянина України та голови виконкому ради реформ, з української сторони продовжується незаслужена критика та образливі заяви на адресу грузинської сторони. Перший коментар Києва з даного питання озвучив глава прес-служби президента Зеленського – Сергій Никифоров, який чомусь розкритикував тон Тбілісі, який жодним чином не пролунав ні в пресі, ні по телебаченню. Слідом за цим негайно послідувала заява президента, зокрема про те, що Україна ніколи не залишає своїх громадян у скрутному становищі і вони на офіційному рівні використовують всі можливості для повернення свого громадянина М. Саакашвілі на батьківщину», – зазначив він.

При цьому Бровко порадив офіційному Києву «задуматися над тим, що своїм провокаційним кроком Саакашвілі в першу чергу нешанобливо знехтував українськими державними інститутами, такими як: митниця, поліція, органи безпеки, реформування, яких він нібито так вимагав».

«Звертаюся до моєї влади – коли ви говорите про захист прав Саакашвілі і його повернення в Україну, згадайте і про ту статтю кримінального кодексу (незаконний перетин кордону України), яку ви повинні будете застосувати до непоправного злочинця Саакашвілі, в разі його екстрадиції з Грузії» , – резюмував журналіст.

Нагадаємо, екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі затримали в Тбілісі в п’ятницю, 1 жовтня. Саакашвілі затримали в одній з квартир на проспекті Гурамішвілі в Тбілісі.

Проти Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені рішення. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство в 2006 році співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гиргвліані. У червні того ж року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата Валерія Гелашвілі.

Читайте також