Росія знову в істериці: у Лаврова відреагували на продовження особливого статусу Донбасу

10.10.2018

Росія вважає, що продовження особливого статусу Донбасу на рік – це спроба Києва ввести в оману Захід заради продовження санкцій. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ, передає СЬОГОДНІ.

У російському відомстві впевнені, що пролонгація особливого статусу відштовхує Київ далеко від цілей і завдань Мінських угод і що нібито Україна їх не виконує.

«В Україні відверто заявляли, що пролонгація «статусного закону» потрібна їм для того, щоб гарантовано зберегти санкційний тиск на Росію і створити якісь умови для розгортання міжнародної миротворчої операції ООН в Донбасі. … Ні про яку прихильності Києва виконання своїх зобов’язань по Мінським домовленостями, про що вже поспішили задекларувати на Заході, не може бути й мови. Продовження ж на рік закону про особливий статус Донбасу покликане лише ввести в оману західних друзів Києва, які вперто намагаються найти в його діях «якісь позитивні сигнали», – йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Російські дипломати вказали на п.11 мінського «Комплексу заходів», де міститься пряма вказівка на необхідність ухвалення постійного, а не тимчасового законодавства про особливий статус регіону.

Однак у Москві, судячи з усього, забули, що Росія не виконала перші пункти Мінських угод – припинення вогню, виведення військ і т.д.

Крім того, росіяни мали б знати, що відповідно до статті 10-ї Закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей» особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО вступає в силу виключно після виконання всіх умов, викладених в статті 10-й названого закону: виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Відзначимо, що Франція, Німеччина, ЄС, США, Британія підтримали ініціативу Києва і звернулися до Кремля із закликом, відмовитися від незаконних «виборів» бойовиків на Донбасі і почати виконувати Мінські угоди.

Раніше координатор групи «Інформаційний спротив», народний депутат Дмитро Тимчук пояснював, навіщо Путіну особливий статус для Донбасу і чим він небезпечний для України. Для Києва це погано тим, що витрачатиме гроші на регіон Україна, а керуватиме ним де-факто Москва.

Читайте також