У Китаї зробили чітку заяву щодо виходу США з ракетного договору з Росією

05.11.2018

Китай виступає проти одностороннього виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і надання цьому документу багатостороннього характеру. Про це в понеділок на брифінгу повідомила офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн, передає Сьогодні.

“ДРСМД – це двостороння угода між США і СРСР, яка зіграла важливу роль в розрядці міжнародних відносин, прогрес в ядерному роззброєнні, а також у підтримці стратегічного балансу і стабільності. Вона є важливою і актуальною і понині”, – зазначила вона.

“Однак односторонній вихід з нього матиме багатосторонній негативний ефект. Ми виступаємо проти цього одностороннього кроку, а також виступаємо проти надання ДРСМД багатостороннього характеру”, – підкреслила дипломат.

Як зазначила Хуа Чуньїн, політика Китаю в сфері безпеки “є оборонною за своєю природою”.

“Ми дуже стримані в розвитку нашої військової могутності і не маємо наміру створювати загрози іншим країнам”, – резюмувала офіційний представник зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, світ заговорив про нову гонку озброєнь між РФ і США після того, як американський президент Дональд Трамп заявив про намір вивести Штати з Договору про РСМД. Він звинуватив Росію і Китай в невиконанні своїх зобов’язань згідно з Договором і розробці ракет. Пізніше він навіть пригрозив наростити ядерний арсенал для протидії Росії і Китаю.

У свою чергу в Кремлі вважають дії американців початком гонки озброєнь і пояснили, чим загрожує вихід США з ракетного Договору.Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков заявляв, що як тільки США вийдуть з Договору, відповіддю РФ буде нарощування свого ракетного потенціалу.

А міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив днями, що США, судячи з усього, вже прийняли рішення про вихід з ДРСМД і оголосять про це офіційно вже найближчим часом.

В ЄС вважають, що світ стоїть на порозі нової “гонки озброєнь”.Європейці нагадали, що 30 років тому вдалося закінчити “холодну війну” Москви із Заходом завдяки ракетному договору. А тепер це стабільність може бути порушена.

Читайте також