Через високі ціни наші співвітчизники захопилися підробітками

05.11.2018

Незважаючи на незначне зміцнення гривні до долара, вартість комунальних послуг, бензину та оренди житла стабільно зростає. А ось зарплати традиційно не встигають, а тому українці масово шукають підробіток. Як відзначають експерти з працевлаштування, ринок додаткових швидких заробітків в країні стрімко зростає, передає “Сьогодні” .

“Є люди, які працюють операторами в контакт-центрі. Наприклад, з понеділка по п’ятницю людина бухгалтер по зарплаті, але не вистачає спілкування, і людина таким чином підробляє”, – відзначає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Правда, на великі суми розраховувати не доводиться.

“Щоб і підробити, і непогані гроші отримати, доведеться підробляти довго. У більшості випадків на підробітках зарплата трохи нижче середньої по ринку”, – пояснює Пашкіна.

Киянин Артем до підробіткам звик зі студентства – і трудився, і навчався одночасно. Спробував себе в ролі монтажника і офіціанта. Як згадує хлопець, другий варіант виявився краще – в “плюс” зіграла більш висока зарплата і чайові. Але Артем зазначає, що було складно.

“Не зовсім встигаєш. І краще на одному місці працювати, намагатися кар’єрно вирости”, – говорить Артем.

Найпопулярніші зараз шляхи додаткових заробітків серед українців – вигул собак, робота таксистом і робити ремонти.

Оплата на такі вакансії – по домовленості. В середньому отримують до 3 тисяч гривень. Однак ці гроші стають “дорогими” – за них доводиться розплачуватися втратою часу і нервів. наприклад,

Можливості для додаткового заробітку ширше у профільних фахівців. Так, більшість лікарів зараз працюють в двох-трьох клініках одночасно.

“Лікар державної структури підробляє в приватній або, наприклад, у страховій компанії лікарем-консультантом. Може ще бути лікар-координатор з добровільного медичного страхування”, – розповідає Пашкіна.

Читайте також