Чиновникам Януковича вдалося уникнути відповідальності за узурпацію влади

13.02.2019

Оточення президента Януковича, яке допомагало йому узурпувати владу, так і залишилось непокараним.

Про це йдеться у статті на сайті на порталі from-ua.

Так, у публікації згадується хронологія подія, яка призвела до Революції гідності та окупації Криму та Донбасу. У жовтні 2010 року відбувся конституційний переворот, який підготував тодішній заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов. Зміни до Конституції, згідно з якими поверталася Конституція 1996 року, наділила Януковича розширеними повноваженнями, зокрема, контролем над формуванням уряду, силових структур та судів.

Окрім Портнова, участь у цьому процесі брали судді Конституційного суду – голова суду Анатолій Головін та суддя В’ячеслав Овчаренко.

Також у статті згадується, як за допомогою підкупу, шантажу та залякувань у Верховній Раді формувалася «коаліція тушок». Ідеологом цього процесу був тодішній перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв.

При цьому у публікації зазначається, що всі ці пертурбації проходили всупереч закону та волі українських громадян.

«Владна команда показала, що сама може визначати законність та правомірність тих чи інших законів і навіть цілої Конституції. В результаті конституційного перевороту Віктор Янукович отримав набагато більше повноважень, ніж йому було делеговано під час виборів. Завдяки ручному Конституційному суду було змінено політичний устрій країни – теж без згоди на те українців», – йдеться у статті.

Логічним результатом цих антизаконних дій став розворот зовнішньополітичного курсу держави на 180 градусів – від Європи до Росії, Революція гідності, загибель Небесної сотні, і подальші події, в результаті яких Україна втратила Крим, частину Донбасу і має майже п’ятирічну війну з Росією.

При цьому приспішники Януковича, котрі допомагали йому здійснювати державний переворот, так і залишилися непокараними. Зокрема, Андрій Портнов не лише відмовляється давати свідчення у цій справі, але й відверто глузує з українського правосуддя.

«Всі закиди Генеральної прокуратури – зокрема, щодо зловживання службовим становищем та привласненні державних коштів – він відкидає, виграючи один судовий процес за іншим. Воно й не дивно, адже і у «найчеснішому» Печерському суді у нього напевно залишилися свої люди, і в Апеляційному – продовжує працювати той самий старий склад, що був лояльний до Портнова. Свої люди у нього є і у Вищій раді правосуддя – наприклад, секретар Ради адвокатів Павло Гречківський, а також – до лютого 2018 року – суддя Вищого спеціалізованого суду з цивільних та кримінальних справ Алла Лесько. Довгий час, до оголошення конкурсу на посади керівництва та суддів ВСУ, – свою посаду обіймав і голова Верховного суду України Ярослав Романюк, котрого вважають креатурою Портнова», – йдеться у публікації.

Як повідомлялося, у лютому 2018 року стало відомо, що прокуратура Криму перевіряє причетність Портнова до підготовки постанови Верховної Ради Криму під час окупації півострова. 26 березня нардеп від “Народного фронту” Андрій Левус повідомив, що СБУ почала кримінальне провадження за статтею “державна зрада” щодо колишнього заступника голови адміністрації президента. Наразі Портнов проживає у Відні (Австрія).

Читайте також