Такого вже ніхто не очікував: на українців чекає приємний погодний сюрприз, але це ще не все
З наближенням вихідних українці починають будувати плани на найближчі дні. Їм розповіли, яких сюрпризів варто чекати від погоди в кінці тижня. Актуальним прогнозом погоди на найближчі пару днів поділилася на своїй сторінці в Facebook синоптик Наталка Діденко, передає Politeka.
«Постарайтеся вирішити сьогодні всі справи, пов’язані з біганиною вулицями, і завтра обов’язково заплануйте прогулянку хоча б в обідню перерву», – написала вона в четвер, 27 вересня.
За словами Діденко, вже в цю п’ятницю в Україні очікується потепління: середня температура підвищиться до +17 – +22 градусів. Крім того, 28 вересня в Україні буде сонячно, а вночі вже не будуть відчуватися перші заморозки: температура буде триматися на рівні +5 – +12 градусів.
У Києві в п’ятницю очікується суха і тепла погода, а температура повітря підніметься до +20 градусів.
«Суббота знову прийде з похолоданням і дощем, але все одно у нас є завтрашній день – гуляйте і підставляйте ніс ніжному вересневому сонцю», – підсумувала синоптик.
До цього ми розповідали, що українські вчені зробили невтішний прогноз того, що очікує ліси України у зв’язку з глобальним потеплінням. Повідомлялося, що до кінця нинішнього століття сосни збережуться хіба що в Карпатах де-небудь в горах, а зона лісів відсунеться в Білорусь, зробили висновок експерти.
Про це розповіла Світлана Краківська – один з авторів дослідження, член міжурядової групи експертів з питань зміни клімату.
За її словами таке наукове поняття, як «кліматична зима» (настає, коли середньодобова температура опускається нижче нуля) незабаром втратить свою значущість для українців, принаймні для тих, хто живе на півдні країни.
«Є таке наукове поняття, як “кліматична зима”. Вона настає, коли середньодобова температура опускається нижче нуля. Так ось, в середині нинішнього сторіччя зими на півдні України не буде взагалі», – заявила вчений.
Вчений нагадала, що в Херсонській області вже знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, тому цілком можливо, що причорноморські області України також стануть пустелею.