Вогонь на ураження: українській армії розв’язали руки на п’ятому році війни

12.10.2018

Керівники Операції Об’єднаних Сил на Донбасі (ООС) отримали наказ від вищого командування застосовувати всі підпорядковані їм сили і засоби для збереження життя українських воїнів, передає “Знай.ua” .

Вогонь у відповідь: українській армії дозволили “бити на ураження”

Це підтвердив президент Петро Порошенко під час зустрічі із командирами бригад ЗСУ, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

“Треба бути готовими до будь-яких сценаріїв – як до оборони, так і до ефективного контрнаступу. Ми не повинні піддаватися на провокації в районі проведення операції Об’єднаних сил, проте дозволяю і наказую застосовувати всі підпорядковані вам сили і засоби в якості вогню у відповідь для збереження життя наших людей”, – підкреслив глава держави.

За словами Порошенка, ЗСУ не повинні здавати території, але одночасно й думати про збереження особового складу.

Як відомо, у проекті держбюджету-2019 на потреби Міністерства оборони передбачається виділити понад 101,5 млрд гривень. Ця сума еквівалентна 3,5 млрд доларів, що багато за українськими мірками, але за світовими стандартами це надзвичайно скромний бюджет.

Державним бюджетом України на 2018 рік Міністерству оборони заплановані видатки у сумі 86,6 млрд гривень (2,58% ВВП). Зокрема, 81,7 млрд грн — із загального фонду і 4,3 млрд грн — із спеціального.

Читайте також