Після Майдану Путін знайшов новий привід для помсти Україні – ЗМІ

05.12.2018

Вперше за останні кілька років Росія не приховала, а визнала, що атакувала Україну. І це – новий виток каральної політики Путіна проти Києва й українців, які вперто не бажають “дружити” з Москвою і прагнуть до ЄС. А тепер ще вирішили відновити історичну церковну справедливість. Про це пише видання Le Huffington Post, передає Сьогодні.

“Росія веде каральну політику щодо України. Анексія Криму і вельми активна підтримка окупації Донбасу – було покаранням за Майдан. Але зараз існує щось важливіше, ніж Майдан – це майбутнє надання Томосу: незалежності Українській православній церкві від Московського Патріархату. Це великий ляпас для росіян, значно страшніший, ніж Майдан. Тому що результати Майдану можуть стати оборотними після обрання більш проросійського кандидата на президентських виборах. Тоді як Томос є надзвичайно значимою втратою духовного важеля впливу та іміджу, адже російське православ’я вважало, що воно стоїть на чолі православного світу”, – зазначає видання.

Зі слів видання, у ЗМІ вже подейкують про людей з російського спецназу в чернечому одязі, що присутні на Україні в монастирях і знаходяться в підпорядкуванні у Московського Патріархату. У разі необхідності, після майбутнього надання Томосу, вони зможуть приєднатися до провокацій, організованих українськими крайніми правими, куди вони, як відомо, вже зуміли потрапити.

“Таким чином, Росія отримає законний привід діяти заради захисту православ’я. Отже, те, що в наразі відбувається на Україні, може стати передумовою масштабнішого проекту.

До чого в такому разі дійде Володимир Путін? Відповідь здається очевидною: до того, куди йому дозволять дійти. Росіяни вже наважилися анексувати Крим і протягом 5 років підтримувати бандитів Донбасу. Як же можна думати, що вони неодмінно добровільно обмежать себе тим, чого вже досягли. Якщо станеться найгірше, народ України не потерпить такої ситуації, а значить, відбудеться війна біля кордонів Євросоюзу”, – йдеться у статті.

Видання підкреслює, що саме сьогодні для Європи важливо мати на своїх кордонах дружню країну. Україна залишається проєвропейським державою, яка прагне, нехай навіть наразі її прагнення не задоволене, увійти до складу Європи. Якщо ж Україна знову опиниться в російському підпорядкуванні, то на кордонах Євросоюзу виявиться ворог, що повністю змінить розклад з усіма наслідками, що випливають з конфлікту, який розгорнеться біля дверей ЄС.

Нагадаємо, що 25 листопада Росія несподівано напала на українські кораблі МБАК “Бердянськ”, РБК “Яни Капу” і МБАК “Нікополь”, взявши в полон 24 українських моряків.

Читайте також