Порошенко в ООН: з ким зустрівся президент, деталі переговорів і плани

26.09.2018

Ключова тема всіх зустрічей – політика безпеки і гуманітарна ситуація в Донбасі, перспективи введення миротворчої місії. Президент Петро Порошенко ще раз підкреслив, що місія повинна працювати на всій окупованій території, з широким мандатом тимчасової адміністрації, партнери України поділяють цю позицію. Про підсумки зустрічей розповіла віце-спікер ВР Ірина Геращенко, яка також перебуває в складі української делегації в ООН, передає СЬОГОДНІ.

Порошенко і вся українська делегація звернулися до європейських та американських партнерів з проханням посилити тиск на Кремль в питанні звільнення заручників. Особливе занепокоєння викликає здоров’я українських політв’язнів Сенцова і Балуха, які голодують довгі місяці.

Ще одне питання, яке порушували на зустрічах, – це пролонгація закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО. Про це, зокрема, йшлося під час зустрічі Петра Порошенка з Куртом Волкером. Очевидно, що Кремль задіє всі свої лобістські ресурси і сили, щоб реалізувати сценарій пом’якшення або зняття санкцій.

Пролонгація закону матиме технічний характер, посилить аргументи і інструментарій як українських дипломатів, так і наших партнерів.

Виступаючи на дебатах, президент України Петро Порошенко висловив переконання, що миротворча операція під егідою Організації Об’єднаних Націй допоможе відновити суверенітет і територіальну цілісність України.

“Варто зазначити, що ніякі особливості самоврядування на Донбасі неможливі без деокупації, виведення військ, роззброєння, закриття кордону, а наразі до цього дуже далеко – через повний деструктив Москви”, – зазначила Геращенко, коментуючи результати зустрічей на своїй сторінці в Facebook.

Також під час зустрічі з президентом Словаччини Кіскою піднімалося питання активізації двосторонніх торговельно-економічних відносин.

У вівторок Порошенко мав і низку важливих неформальних бесід під час офіційних заходів, в тому числі і з американськими і європейськими чиновниками. Теми цих бесід – підтримка України у відновленні територіальної цілісності і суверенітету, підтримка нашого сектора безпеки.

Також українська делегація взяла участь у конференції високого рівня з питань миротворчості, зустрілася з українською діаспорою.

У середу президент Порошенко виступатиме на сесії Генасамблеї ООН, а також проведе низку важливих двосторонніх зустрічей.

Зокрема, в середу, 26 вересня, президент Петро Порошенко виступатиме на Генасамблеї ООН. Крім того, під час зустрічі з Генсеком ООН Антоніо Гуттерішем, президент України передасть йому дипломатичну ноту про непродовження Україною Договору про дружбу і співробітництво з Росією.

А в четвер – важливі заходи, які реально демонструють підтримку Сполученими Штатами нашої безпеки і оборонного сектора. Україні передадуть такі потрібні нам патрульні катери!

“Для української делегації ці дні в Нью Йорку – чудовий шанс зустріти хороших знайомих в друзів України. Були щасливі бачити Джорджа Кента, який тепер в Держдепі веде в тому числі і український напрямок”, – зазначила Геращенко.

Віце-спікер також зазначила, що багато двосторонніх зустрічей було у міністра закордонних справ Павла Клімкіна, на яких він спілкувався з колегами про підтримку позиції України під час голосувань в ООН, що стосуються резолюцій про права людини на окупованих територіях, підтримку територіальної цілісності і суверенітету.

Як повідомлялося, спецпредставник Держдепу США Курт Волкер вручив символічну друковану копію декларації Державного секретаря США Майка Помпео від 25 липня 2018 року, в якій чітко і недвозначно зафіксована позиція Сполучених Штатів Америки щодо невизнання незаконної анексії Російською Федерацією українського Криму.

Читайте також