Путін готує військовий конфлікт у Європі: відволікаючий маневр від України

01.10.2018

Москва готує дестабілізацію на Балканах, яка може закінчитись плачевно для жителів цієї країни, передає Politeka. Сьогодні Москва готує дестабілізацію на Балканах, яка може закінчиться новою війною між мусульманами, що живуть в Косово та Боснії і Герцеговині і сербами, пише Хвиля.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Дмитро Тимчук.

На його думку, сценарій досить простий: новий конфлікт / конфлікти на Балканах Москва може ініціювати за кількома напрямками (і всюди з мусульманським чинником) – Сербія vs Косово, а також почати штовхати Республіку Сербську на вихід їх БіГ і надання військової допомоги Белграду проти косоварів. Тим більше, в 2017 році глава Республіки Сербської Мілорад Додік повідомив про те, що боснійським сербам краще створити єдину державу з Сербією і сербськими територіями в Косово.

Як вважає Тимчук, Росія виграє від такого сценарію дуже багато.

По-перше, це допоможе відвернути «увагу США і ЄС від подій в Україні та інших проколів Кремля по всьому світу, які вже стійко пахнуть Гаагою, до розхитування« підчерев’я »Європи і подальших деструктивних дій по недопущенню вступу країн балканського регіону в ЄС і НАТО ».

По-друге, війна на Балканах дозволить почати синхронну дестабілізацію відразу в декількох регіонах України (на півдні, сході та заході країни).

Як пише Тимчук, рік тому група ІС писала про можливість такого сценарію з боку Росії: «паралельно з афганської темою аналітики зараз досить багато говорять про нове вогнище напруженості, який найближчим часом також може спалахнути на Балканах – там етнічні проблеми можуть перерости, звичайно ж завдяки Кремлю і його «п’ятої колоні», в християнсько-мусульманський конфлікт, куди Москва динамічно «угвинтитися» і ІГІЛ ».

На підтвердження своїх слів народний депутат наводить заяву глави Антитерористичного центру держав – учасниць СНД генерал-полковника поліції Андрія Новікова, де він, крім Пакистану, також згадав Балкани. «Більшість бойовиків-терористів буде повертатися до країн результату або їхати в інші держави тими ж маршрутами, що й при виїзді в зони конфлікту. Спеціальні дослідження показують, що особливо затребуваний балканський маршрут », – сказав Новіков.

При цьому деякі російські експерти прокоментували заяви Новікова в такому ключі: «На Балканах існують цілі анклави радикальних ісламістів. Найбільше їх в Боснії. Багато «бійці джихаду» приїхали туди воювати в 1990-і рр., Та так і залишилися.

Трохи менше їх було в Косово, в албанських районах Македонії. Цілі «ваххабитские» села є в Сербії, Болгарії, Македонії, Чорногорії, і зрозуміло – в Боснії та Албанії. На Балканах загубитися простіше, та й географічно вони лежать між Близьким Сходом і Західною Європою. Особливо зручні Косово і Боснія, де за фактом панує управлінська анархія. Там найлегше сховатися, змішатися з натовпом. Та й в інших країнах регіону спецслужби не найсильніші ».

«Тому варто нагадати, що в 2016 році під час візиту віце-прем’єра РФ Дмитра Рогозіна в Сербію, він подарував Воїславу Шешелю кілька шкатулок з зображеннями анексованого російськими військами Криму, помітивши, що бажає і сам незабаром отримати в подарунок від лідера сербських радикалів , багато з яких, як відомо, брали участь у подіях в Криму і на Донбасі на стороні Росії, який-небудь предмет, що символізує повернення Косово до складу Сербії », – додає Тимчук.

Немов в рамках втілення заявленого плану, в грудні 2016 року лідер боснійських сербів Мілорад Додік оголосив про проведення референдуму щодо відділення Республіки Сербської від Боснії і Герцеговини, а в січні 2017 року помітно загострилося протистояння сербської влади з косовськими албанцями, що виникло на тлі інциденту з поїздом з Белграда.

Справа в тому, що з моменту проголошення незалежності Косово ніякі склади не ходили по маршруту Белград-Пріштіна, однак 14 січня поточного року в Косово відправився пасажирський поїзд.При цьому на пофарбовані в кольори національного сербського прапора вагони на 21 мові, включаючи албанський, були нанесені явно провокаційні в очах косоварів і албанців написи: «Косово – це Сербія».

«А російські ЗМІ, в тому числі в особі таких добре відомих по подіям на Донбасі пропагандистів, як Олександр Коц, почали активно займатися інформаційною підготовкою цієї легенди, повідомляючи про радикальні ісламістів з досвідом бойових дій в Іраку і Сирії, що наповнюють Боснію і Герцеговину, а також Косово. Окремі статті в російських ЗМІ прямо пророкували війну на Балканах, заздалегідь звинувативши в ній ІГІЛ », – резюмує Дмитро Тимчук.

Читайте також